www.seksendort.benimforum.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Go-Grirl Röportajı

YazarMesaj
Misafir
Misafir

Go-Grirl Röportajı Empty
MesajKonu: Go-Grirl Röportajı   Go-Grirl Röportajı Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 1:21 pm

Herkesin konuşup durduğu konudan başlayalım.ne anlamı var bu 84'ün?

---Aslında grup ilk kurulduğunda farklı bir telafuz yapılıyordu.ingilizce bir isimdi (sex and dirt) daha sonra grup Türkçe müzik yapmaya başlayınca Seksendört diye yazılmaya başlandı.

Hepinizin 84'lü olmasıyla ilgisi yok yani...

---Yok o tamamen hikaye...99 yılında kuruldu zaten grup.ilk kurulduğunda ingilizce cover yapan bir gruptu ama 6 ay sonra Türkçe müziğe geçince ingilizce ismiz kullanılması tezat olacaktı.o yüzden bu ismi seçtik.

Yaptığınız müziği nasıl tanımlarsanız?sizin için arabesk
rock diyenler bile var.diğer rock gruplarından farkınız ne?

---Türkçe rock yapıyor 84 grubu.ama Türkiye de alternatifsizlikten kaynaklanan bir sınıflandırma huyu var.müziğin türünü oluşturan aslında altyapısıdır.biz rock enstrümanlarıyla ve altyapısıyla müzik yaptığımıza göre rock yaptığımız kesin.ama insanlar onu illa bir kalıba sokmak istiyorlar; melankolik rock pop rock anadolu rock diye...genel anlamda bakıldığında bu isimleri koyanlar yalnzı ölürüm hasretinle yi dinlemiş insanlar.albümde daha çok çeşitli parçalar var.o yüzden Türkçe rock yapıyoruz demek en doğrusu olur.

Ankara'da ne yapardınız?

---Genelde Tunalı'dayız.Tuna yla Okan pek çıkmaz ama...

Neler yapmaktan hoşlanıyorsunuz?Nerelere gitmeyi seviyorsunuz?

---Çok sıkıldığımız zaman arada bir beraber dışarı çıkarız.şimdilik istanbul u çok keşfedemedik ama Armada diye ev yemekleri yapan bir yer var oraya gidiyoruz bilardo oynuyoruz.onun haricinde otelde vakit geçiriyoruz genelde.

Gece hayatı var mı?

---Olanlarda var hiç olmayanlar da var.böyle bir dengesizlik mevcut yani.

Peki bu soru her gruba sorulur size de soralım: hep beraber mi dolaşıyorsunuz?

---Tabii hep beraberiz 6 yıldır.

Sizi uzun süredir internetten takip eden şarkılarınızı albümden çok önce indirip dinlemiş hayranlarınız var.Nedir bu internet kitlesinin hikayesi?

---Biz 2000 yılında Türkçe müzik yapmaya başlayınca elimizdeki besteleri kendi imkanlarımızla kaydedip demolar halinde kendi cebimizden para verip internete koyduk.3-4 parçalık CD leri bize mail yollayanlara kargoyla ulaştırıyorduk.bu böyle Türkiye nin her tarafına bizim gücümüz yettiğince yayıldı.ölürüm hasretinle ile birlikte insanlar merak edip ismimizi araştırıp diğer şarkılarımızı da indirmeye başladı.

bu ilk bölüm ikinci sayfa geliyo...

--------------------------------------------------------------------------------

Bu işten para kazanılıyor mu?albüm satışlarından veya konserlerden?

---Şu anda Türkiye de kullanılan telif hakları yasası çok kapsamlı bir şekilde uygulanamadığı için insanlar albümden kazandıkları parayı daha farklı prodüksiyonel anlamda değerlendirmeyi tercih ediyorlar ki öyle yapmak çok daha mantıklı.albüm satışından aldığımız parayı klip için ekipman için tanıtım için kullanmamız daha mantıklı oluyor.gruplar kendi paralarını konserlerden kazanıyorlar.bu konserlerden çok ahım şahım paralar kazanmak mümkün değil ama grubun popülaritesine organizasyonuna göre değişebiliyor.

Kimler dinlersiniz?

---Bu işi yapınca Türkiye de çıkan veya yabancı grupları takip etmek gerekiyor.kim neler yapmış bilmek için hemen hemen herşeyi dinlemek gerekiyor.tabiii hepimizn ayrı ayrı beğendiği şeyler var ama ortak özelliklerde var.Pearl Jam' i çok seviyoruz.Muse'u çok seviyoruz.Coldplay The Strokes...Türklerden Mor Ve Ötesi seviyoruz.Çilekeş Manga zaten arkadaşlarımız Dorian Yüksek Sadakat Ceza...

Sizi kimler dinliyor?

---Ceza Pearl Jam Yüksek Sadakat ).Şu anda yaş grubu olarak geniş bir yelpaze var. yaşından 40 yaşına kadar.birde tam kemik kitleyi tespit edebilmek için daha erken gibi geliyor.konserlerle birlikte daha belli olacağını düşünüyoruz.çünkü birçok kişi 84'ü ölürüm hasretinle den ibaret görüyor.diğer şarkılarımızı da dinleyince belirli bir kitle oluşur diye tahmin ediyoruz.

En sevdiğiniz yemek?

---Tuna:hepsini severim ayırt etmiyorum
Okan:bende hepsini severim ama spagettiyi çok severim
Serter:lazanya
Erdem:etli olan her şey

En sevdiğiniz hayvan?

---Tuna:inek
Okan:köpek
Serter:kedi
Erdem:eskiden köpekti ama şimdi kedilere karşı acayip bir nefret ve sevgi besliyorum!

Hangi takımı tutuyorsunuz?

---Serter:İşte sonunda biri bu soruyu sordu!Galatasaraylıyım ben.
Erdem:Beşiktaş.
Okan:Ben takım tutmuyorum.Futbolla pek ilgilenmiyorum.
Tuna:Ben milli takımı tutuyorum.

Son olarak okurlarımıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?

---Hepsi kendilerine çok iyi baksın.geleneklerine saygılı olsunlar dejenere olmasınlar kültürlerine sahip çıksınlar.bizi dinlemeye devam etsinler.sevgiler...
manyak_seksendörtçü
Yeni Üye
Yeni Üye

Go-Grirl Röportajı Empty
MesajKonu: Geri: Go-Grirl Röportajı   Go-Grirl Röportajı Icon_minitimePtsi Tem. 06, 2009 7:03 pm

süper bir röportaj teşekkürler

Go-Grirl Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Seksendört Röportajı
» ttnet röportajı
» Seksendört MTV Röportajı
» Seksendört&Şebokolik Röportajı