www.seksendort.benimforum.org
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

maxi dergi-03 mart 2008

4 posters
YazarMesaj
seksendört_nesly
Moderatör
Moderatör
seksendört_nesly

maxi dergi-03 mart 2008 Empty
MesajKonu: maxi dergi-03 mart 2008   maxi dergi-03 mart 2008 Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 5:50 pm

Öncelikle hayatınız nasıl gidiyor?

Tuna: Her zamankinden çok farklı değil.Sadece sorumluluklarımız arttı.
Serter: Güzel bir yoğunluk içindeyiz.Yakında konserlerimiz de başlayacak.

-İlk önceleri grubunuzun ismi ''Sex and Dirt'' imiş.Doğruysa neden isminizi ''seksendört'' olarak değiştirdiniz,ticari bir kaygımıydı?

Tuna:Öyle bir kaygımız olsaydı bu müziği yapmazdık. Grubun ismiyle yaptığımız işin ters düşmemesi gerekir bizce.
Müzik Türkçe,grup ismi İngilizce olmamalıydı.
Serter:Ayrıca zaten beş seneden beri ismimizi ''seksendört'' olarak kullanıyoruz.Albümle beraber yaptığımız bir değişiklik değil bu.

-Önceden belli bir çevrede,sonrasında sanal dünyada şimdi gerçek dünyada tanınıyorsunuz.
Üçü arasında kendinizi nasıl hissediyorsunuz?

Okan:Hiçbir zaman kendimizi sanal bir grup olarak görmedik.Bu muameleyi gören şarkımızdı.
Bu yüzden bizce bu değişiklik sadece daha fazla kitleye ulaşabilmemizden ibaret.ŞArkılarımızın daha fazla insana ulaşması elbette bizi mutlu ediyor.

-Sadece üniversitelerde 500 konser verdiğiniz söyleniyor.Bu hiç kolay değil.500 konser boyunca neden adınız pek duyulmadı?

Bu konserleri sadece üniversitelerde vermedik.Birçok şehirde festivalde yer aldık.

-Sizin internette yayılan parçanız ''Ölürüm Hasretinle''nin bu kadar ses getireceğini düşündünüz mü?

Erdem:Şarkıyı yaptığımızda bu kadar ses getireceğini tahmin etmiyorduk tabi.Hatta albüme olayı bile düşünmüyorduk.Ama arkadaşlarımız dinlettikçe çok olumlu tepkiler aldık.Fakat şarkı yapılırken ''herkesin seveceği bir şarkı olsun'' amacıyla yapılmadı.

-Peki,diğer şarkılarınızın da ''Ölürüm Hasretinle'' kadar yayılacağını düşünüyormusunuz?

Tuna:Albüm yapılmasının sebebi bu zaten.Yoksa sadece ''Ölürüm Hasretinle'' ve birkaç cover şarkının olduğu bir single albüm yapabilirdik.Zaten şu an insanlar sadece ''Ölürüm Hasretinle''yi konuşmuyor.

-Neden hasretiyle ölmek,yaşasa olmaz mıydı?

Tuna:Burada bedensel bir ölüm yok.Bahsettiğimiz şey aşkın ölümü.Her aşk kendi zaman diliminde ölmeye değerdir.

-Aranızdan kimler aşk acısı çekti?

Okan:Ya kim çekmemiştir ki?
Serter:Allah çektirmesin.

-Öncelikle kulaktan kulağa veya internetten bir şekilde insanlara ulaşmak,bilinçli yapılan bir reklam mıydı yoksa bir anda,istemeden mi oldu?

Okan:En çok konuşulan ve bize sorulan şey bu.Bu elbette kurgulanmış birşey değil.''Ölürüm HAsretinle'' üç senelik bir şarkımız.Bilinçli bir şey olsa zaten daha önce yapardık.Olay tamamen bizim dışımızda gelişti.Barlara demo olark verdiğimiz bir CD'deki şarkılarımızın internette onbinlerce insan tarafından indirilmesini biz bile aylar sonra öğrendik.

Biz Kimiz?

-Seksendört hayranları olduğu kadar,çok merak edenler de var.Siz kimsiniz?

Tuna:1981 Ankara doğumluyum.Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı!nda üçüncü sınıf öğrencisiyim.Grubun solistiyim.
Erdem:1980 Giresun doğumluyum.İstanbul'da büyüdüm.Kamu Yönetimi öğrancisiyim.Grubun gitaristiyim.
Serter:1982 Ankara doğumluyum.Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesini bu sene bitirdim.Ben de grubun davulcusuyum.
Okan:Ben grubun bas gitaristiyim.1984 Amasya doğumluyum.Ben de Tuna gibi Ankara Üniv. Devlet Konservatuarı üçüncü sınıf öğrencisiyim.

-Bir bakıma yüzleriniz görünmeden meşhur oldunuz.Konserlerinize gelmemiş hayranlarınızın sizi gördükten sonra tepkileri ya ters olursa...

Tuna:Biz müzsyeniz,manken değiliz.Ayrıca önceden meşhur olan şarkıydı,grup değil.Şu an ise şarkı değil grup var.
Erdem: Dünyanın en çirkin adamları bile olsak sonuçta müziğimizle uğraşıyoruz.Ve ön planda olması gereken bu.

-Ünlü bir sanatçıdan destek aldınız mı?

Kimseden destek almadık.

-Hangi ünlü grupla çalmak isterdiniz?

Bu soruya hep beraber ortak cavap verelim.Pearl Jam. Çünkü sound ve duruş olarak örnek aldığımız yegane gruptur.

-Şöhret neleri değiştiriyor hayatınızda?

Tuna:Biz daha şöhret olmadık.Şöhret olan birisine sormak lazım.

-Şimdi yıldızınız parladı dersek,ileride belki sönecek,belki daha ünlü bir grup olacaksınız.Şimdiden bunları düşündüğünüz ve paniğe kapıldığınız oldu mu?

Serter:Hayır, olmadı. Hatta aklımıza bile gelmiyor böyle birşey.Biz müziğimizi yapıyoruz ve yaptığımız şayin arkasındayız.
Okan:Hiçbirimiz hayatımızı buna göre kurgulamadığımızdan böyle bir korkunun hayatımızda yeri yok.

-Röportaj yapmak isteseydiniz kiminle yapardınız ve ilk ne sorardınız?

Tuna:Ben Müzeyyen Senar'la yapmak isterdim.Heyecandan ilk olarak ne soracağımı bulamazdım.Bu fikir bile beni heyecanlandırdı.

Erdem:Charles Bukowski.Maço olmak işine yarıyormuymuş?Bunu sormak isterdim.Ama tabi rahmetliye ulaşmak imkânsız şimdi.

Serter:Ben Muse grubuyla yapmak isterdim.Üç kişiyle o sound'u nasıl çıkarabiliyorlar?Bunu çok merak ediyorum.
efdal
Adminstratör
Adminstratör
efdal

MesajKonu: Geri: maxi dergi-03 mart 2008   maxi dergi-03 mart 2008 Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 6:02 pm

Çok sağol pırasam paylaşım için Smile
http://www.84fan.net
seksendört_nesly
Moderatör
Moderatör
seksendört_nesly

MesajKonu: Geri: maxi dergi-03 mart 2008   maxi dergi-03 mart 2008 Icon_minitimePtsi Haz. 29, 2009 7:14 pm

Önemli değil pırasam her zaman =)
manyak_seksendörtçü
Yeni Üye
Yeni Üye

MesajKonu: Geri: maxi dergi-03 mart 2008   maxi dergi-03 mart 2008 Icon_minitimePtsi Tem. 06, 2009 7:17 pm

süper röportaj okumamıştım daha önce teşekkürler
seksendört_nesly
Moderatör
Moderatör
seksendört_nesly

MesajKonu: Geri: maxi dergi-03 mart 2008   maxi dergi-03 mart 2008 Icon_minitimePtsi Tem. 06, 2009 7:42 pm

Önemli değil canım =)
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: maxi dergi-03 mart 2008   maxi dergi-03 mart 2008 Icon_minitimeÇarş. Tem. 08, 2009 3:03 pm

saol paylaşımın için
seksendört_nesly
Moderatör
Moderatör
seksendört_nesly

MesajKonu: Geri: maxi dergi-03 mart 2008   maxi dergi-03 mart 2008 Icon_minitimeÇarş. Tem. 08, 2009 5:10 pm

Önemli değil canım elimden geldiği kadarıyla =))
Seksendört
Admin
Admin
Seksendört

MesajKonu: Geri: maxi dergi-03 mart 2008   maxi dergi-03 mart 2008 Icon_minitimePaz Tem. 12, 2009 3:02 pm

saol cnm paylaşımın için

maxi dergi-03 mart 2008
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Seksendört- O Sensin- Frankfurt 2008